Kullanım Şartları

AV.NET.TR KULLANIM ŞARTLARI VE ÜYELİK SÖZLEŞMESİ

Av.net.tr ziyaretçiler ile avukatları aynı çatı altında toplayarak iletişim kurmalarını sağlayan ücretsiz bir projedir.

Sitemizdeki kartvizit bilgilerini paylaşan tüm avukatlar eşit imkanlara sahiptir. Tüm avukatlar kendinlerine sayfa oluştururken; adres, telefon, e-mail, website, cep telefonu, uzmanlık alanları, bağlı olduğu baro ve sicil numarası, sosyal medya bağlantıları, ofis çalışma saatleri ve randevu ayrıntıları gibi tüm bilgileri tüm avukatlar ekleyebilmektedir.

Sitemiz Avukatlara ve hukuk bürolarına yönelik arama motoru niteliğiyle yayın yapmaktadır. Sitemizi ziyaret eden kullanıcıların bulundukları il veya ilçe kapsamında ihtiyaç duyduğu hukuk danışmanına kolayca ulaşmasını hedeflemektedir.

Site yönetimi olarak haksız rekabetin önüne geçmek için kullanıcı odaklı istatistiksel verileri sunmaktayız. Sayfa ziyaret sayıları ve içerik oylamalarında Cookies & IP Logları kayıt altına alınarak haksız rekabetin yada istatistik manüpilasyonunun önüne geçmekteyiz.

Sitede yayınlanan avukatlara ait sayfalardaki iletişim formları ile doğrudan avukatın kendisine ulaşabilmektesiniz. Av.net.tr hiçbir avukat yada hukuk bürosu için aracılık yapmaz. Kullanıcıların doğrudan avukatlara telefon, mail veya iletişim formu aracılığı ile ulaşmasını sağlar.

Yorumlar, soru - cevap sayfaları ve iletişim formları ile hakaret, tehdit, aşağılayıcı mesaj gönderen kullanıcıların IP Bilgileri yetkili mercilere verilecektir.

Av.net.tr, hukuka, yasalara, telif haklarına ve kişilik haklarına saygılı olmayı amaç edinmiştir. Av.net.tr, 5651 sayılı yasada tanımlanan şekliyle “yer sağlayıcı” olarak hizmet vermektedir. İlgili yasaya göre, Site yönetiminin hukuka aykırı içerikleri kontrol etme yükümlülüğü yoktur. Bu sebeple, sitemiz ‘uyar ve kaldır’ prensibini benimsemiştir.

Telif hakkına konu olan eserlerin yasal olmayan bir biçimde paylaşıldığını ve yasal haklarının çiğnendiğini düşünen hak sahipleri veya meslek birlikleri; [email protected] e-posta adresinden veya sitemizin "iletişim" sayfasından bize ulaşabilirler.

E-posta adresine ulaştırılan talep ve şikayetler Hukuk Müşavirimiz tarafından incelenecek ve şikayet yerinde görüldüğü takdirde ihlal olduğu düşünülen içerikler sitemizden kaldırılacaktır.

Ayrıca, mahkemelerden talep gelmesi halinde hukuka aykırı içerik üreten ve hukuka aykırı paylaşımda bulunan Kullanıcıların tespiti için gerekli teknik veriler de ayrıca sağlanacaktır.

Av.net.tr – Avukat ve Hukuk Büroları Rehberidir. Siteyi ziyaret eden kulllanıcıların; avukatlara veya hukuk bürolarına ait adres, telefon veya diğer iletişim bilgilerine ulaşmasını sağlayan ücretsiz hizmet veren bir websitesidir.

Av.net.tr hiç bir resmi veya özel kurumla ilişkisi yoktur. Av.net.tr sitesinde yer alan hukuk ofisleri ve avukatlar ile doğrudan veya dolaylı olarak herhangi bir bağlantısı bulunmamaktadır.

Av.net.tr sitesi hiç bir hukuk danışmanına, hukuk bürosuna veya avukata referans olmamaktadır. Site üzerinden ulaştığınız avukatlar ile meydana gelecek hukuki sorunlardan Av.net.tr sorumlu tutulamaz.

Av.net.tr ‘de yayınlanan veriler internet ortamından derlenerek veya kullanıcılar tarafından eklenerek oluşturulmaktadır. Herhangi bir yasal sorun veya kişilik hakları ihlalinde ''iletişim''sayfasından site yöneticilerine ulaşarak bilgi verebilirsiniz.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Av.net.tr Adresinde T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun’un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre TÜM ÜYELER yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Av.net.tr hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler ve bildirimler buradan iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (Bir) Hafta içerisinde Av.net.tr yönetimi olarak tarafımızdan gerekli işlemler yapılacak ve avukatlarımız size dönüş yapacaktır.

Av.net.tr kesinlikle kişisel verileri sahibinin izni olmadan yayınlamayı desteklemez, bu sebeple size ait olduğunu tespit ettiğiniz bir bilgi paylaşımına rastlamışsanız mutlaka [email protected] mail adresinden site yöneticilerine ulaşarak yayınlanan içeriği kaldırılmasını talep ediniz. Bu tür bir sorunda sizlere yardımcı olma konusunda elimizden gelen desteği sağlayacağımızdan emin olabilirsiniz.

Web sitemizin (av.net.tr) TBB (Türkiye Barolar Birliği) ile hiçbir bağlantısı bulunmamaktadır. Türkiye Barolar Birliği Reklam Yönetmeliği kapsamında herhangi bir ihlal söz konusu ise [email protected] mail adresinden ilgili içeriğin kaldırılması talep edilebilir.

Av.net.tr, Türkiye Barolar Birliği tarafından yürürlüğe girmiş reklam yasağı yönetmeliğine uygun faaliyet göstermektedir. Avukat ve hukuk ofisleri haricinde reklam yasağı yönetmeliği kapsamına girmeyen sponsorlukları kabul etmektedir.

Av.net.tr sitesinde sağlanan reklam ve sponsorluk hizmeti; reklam veya sponsorluk alan kişinin kendi sorumluluğundadır. Meydana gelebilecek yasal ihlallerden veya zarar, ziyandan dolayı av.net.tr sorumlu tutulamaz. Reklam ve sponsorluk hizmeti alanlar tüm yasal sorumluluğu kabul etmiş sayılır.

Web sitemizde illegal / warez / yetişkin içerikli yayınların paylaşılması kesinlikle yasaktır. Sitemizde T.C. Yasalarına uygun olmayan içeriklerin bildirilmesi halinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Herhangi bir içeriğin telif hakkı bulunduğunu, T.C. yasalarına aykırı olduğunu veya hatalı olduğunu düşünüyorsanız, site yönetimi ile iletişime geçerek durumu bildirmeniz halinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.

Herhangi bir avukatın, hukuk bürosunun veya avukat ofisinin birden fazla eklendiği, farklı isimlerle eklendiği veya haksız rekabete yol açacak içerik ile eklendiği durumlarda [email protected] mail adresinden ilgili ihlali bildirebilirsiniz. Editörlerimiz ihlali inceleyip en kısa sürede gerekli düzenlemeyi yapacaktır.

Sitemizi ziyaret eden tüm kullanıcıların ve içerik paylaşan üyelerin IP adresleri ile davranış ekran görüntüleri kayıt altına alınmakta ve hukuki problemlerde yetkili mercilere sunulmaktadır.

Tüm ziyaretçiler, üyeler ve kartvizit bilgilerini eklemiş hukuk danışmanları (Avukatlar) Kişisel Verileri Koruma Kanunu Aydınlatma Metni ve Yasal Uyarılar sayfasını okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Tüm kullanıcılar üyelik aşamasında, içerik paylaşımlarında ve sitenin her türlü kullanımında bu şartları okumuş ve kabul etmiş sayılır.

Av.net.tr , dilediği zaman, bu sözleşmeyi tek taraflı olarak önceden haber vermeksizin güncelleme ve değiştirme hakkına sahiptir.